Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Świat mody ma coraz większy wpływ na to, co się dzieje w naszych wnętrzach. Architekci, designerzy, projektanci coraz częściej inspirują się kolorami, wzorami, stylistyką prezentowaną na największych pokazach mody.

Dlatego, aby wiedzieć co będzie modne w 2015 roku warto sprawdzić, co królowało na czerwonych dywanach podczas największych pokazów mody. Modowe trendy analizowali projektanci wnętrz z firmy Komandor oraz Monika Jurczyk, stylistka modowa.

Stonowane kolory

Od wielu lat pastele to klasyka obecna na modowych wybiegach. Miętowa zieleń, wszechobecne błękity, pudrowy róż, lilowy fiolet, to kolory widoczne w kolekcjach największych projektantów mody. W palecie supermodnych pasteli, błękity i turkusy wysuwają się na pierwszy plan – jak podkreślają styliści – odcienie te są bardzo subtelne, romantyczne, kobiece i zarazem bardzo uniwersalne. W kontraście do delikatnego błękitu, projektanci proponują kolor indygo –wyrafinowany, nieco tajemniczy kolor dla pewnych siebie kobiet zwracających na siebie uwagę. Niewątpliwie, kolorem lata 2014 roku był żółty – w różnych odcieniach: od energetycznej cytryny, przez nasycone żonkile, po ciepły piasek i rozbielony, bananowy pastel. Natomiast biel, w wydaniu totallook lub w połączeniu z czernią to niekwestionowana królowa kolorów w każdym sezonie 2014 roku.

W Nowym Jorku na czerwonych dywanach królują kreacje oparte na jednym kolorze, często z dodatkami włącznie. Biel, czyli brak koloru, nikogo już nie dziwi – w ostatnich kilku sezonach stała się synonimem lata. Teraz dołączają do niej inne jasne kolory: krem, beż czy rozbielona zieleń. Można powiedzieć, że w modzie dominują stonowane, spokojne barwy.

Zgodnie z tonacjami kolorystycznymi panującymi na modowych salonach, ekskluzywna firma farbiarska Benjamin Moore prezentuje paletę trendów kolorystycznych na rok 2015. Jest to paleta dwudziestu trzech odcieni: zieleni, błękitów, różów i fioletów w aranżacji monochromatycznych wnętrz.

Kwintesencja dobrego smaku

Użycie jednego koloru nie oznacza ograniczania się tylko do jednego jego odcienia – podkreśla Monika Szczęsny, projektant wnętrz z firmy Komandor. – Przykładowo kolor niebieski, to nie tylko pastelowy błękit, ale także: morski, indygo, błękit paryski, kobaltowy czy granatowy. Dzięki temu dekoracje i dodatki w rożnych odcieniach tego samego koloru, potrafią stworzyć oryginalny i niepowtarzalny nastrój. Wnętrza monochromatyczne to esencja dobrego smaku i elegancji. To idealne rozwiązanie dla osób odważnych, podkreślających ich gust i upodobania.

Kolorem roku 2015 zaprezentowanym przez markę Benjamin Moore został Guilford Green hc-116. Jest to delikatna, srebrzysta zieleń, która idealnie wkomponowuje się w klimat nowoczesnych i klasycznych wnętrz.

– Aby aranżacja wnętrz w 2015 roku nie okazała się monotonna, wybierzmy jeden kolor bazowy – podpowiada Katarzyna Drabik, projektant wnętrz z firmy Komandor. – Stawiając na zielenie, wybierzmy np. pastel na ściany, pozostawiając bardziej intensywną tonację na kanapy i kolory motywów graficznych szaf. Całość podkreślmy poduchami i innymi dodatkami w energetycznym odcieniu zieleni.

Trendy w aranżacji wnętrz w 2015 roku, inspirowane modą, to przede wszystkim oryginalne rozwiązania, które są odbiciem gustu i elegancji właścicieli konkretnego mieszkania lub domu. W roku 2015 proponowane kolory i trendy mają inspirować do tworzenia jednych w swoim rodzaju oryginalnych projektów. Monochromatyczne i tym samym różnorodne interpretacje tego samego koloru pozwolą stworzyć w każdym wnętrzu niepowtarzalny i wyjątkowy nastrój.

Źródło i fot.: Komandor

portal meblowy