Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Już od 15 lat, każdego roku Pantone Color Institute wybiera kolor, który będzie rządził w nadchodzących trendach. Rok 2015 będzie należał do koloru nazywanego zgaszonym bordo, kolorem ziemi czy włoskiego wina - koloru Marsala.

Najwyższy czas zapomnieć o jaskrawych kolorach, które królowały we wcześniejszych latach. W nowym 2015 roku pierwsze skrzypce grać będzie bordo z domieszką brązu, obecne nie tylko w makijażu i na wybiegach, ale także w wystroju wnętrz. Marsala to bardzo wyrafinowana barwa, którą z łatwością wprowadzimy do wnętrza za pomocą tkanin, dodatków czy obicia mebli. Ponieważ jest bardzo sugestywny warto zastosować go w pomieszczeniach jako kolor przewodni. Specjaliści twierdzą, że to kolor, który oddziałuje na nasze zmysły, przywodzi na myśl bogactwo i dodaje pewności siebie. Marsala idealnie odnajdzie się zarówno we wnętrzach nowoczesnych w połączeniu z szarościami, a dzięki połyskliwym odcieniom pasować będzie do odcienie żółci, turkusu, zieleni czy fioletów.

Tegoroczny kolor Marsala wyróżnia ponadczasowa klasyka w nowoczesnym wydaniu – podpowiada Agata Rak, Development and Marketing Communication Manager z firmy Fargotex Group. – Lekko zgaszony, wysmakowany, uwodzicielski – jako tkanina obiciowa, zasłona czy poduszka – wniesie do naszego mieszkania wyrafinowany styl.

Źródło i fot.: Fargotex

portal meblowy