Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Takie cechy jak wytrzymałość, łatwość precyzyjnej obróbki, trudno zapalność i estetyczny wygląd sprawiają, że płyty mfp® idealnie nadają się do realizacji niebanalnych projektów scenograficznych.

Budowa targowych stoisk, oprawa muzealnych ekspozycji, czasowe zabudowy i konstrukcje związane z różnego rodzaju wydarzeniami kulturalnymi, scenografie teatralne i telewizyjne – to tylko kilka przykładów zastosowań w których świetnie sprawdzi się płyta mfp® firmy Pfleiderer. Ten uniwersalny, drewnopochodny materiał dzięki swoim cechom sprawia, że realizacja tego rodzaju projektów jest prosta, szybka, nieskomplikowana, a powstałe konstrukcje są trwałe, stabilne i efektowne. Mając do dyspozycji mfp® projektanci, architekci i scenografowie mogą rozwinąć swoją fantazję i wcielić w życie nawet bardzo śmiałe pomysły: ten materiał kryje w sobie wiele możliwości. Płyta mfp® charakteryzuje się zwartą, jednorodną strukturą. To nadaje jej wysoką wytrzymałość, sprawia, że nie ugina się i nie łamie pod wpływem obciążeń, na które narażone są materiały stosowane do wykańczania ścian i podłóg. Ponadto w przeciwieństwie do tradycyjnych płyt drewnopochodnych jest jednakowo wytrzymała na obciążenia w każdym punkcie i można ją układać każdą stroną i w dowolnym kierunku. Struktura płyty mfp® pozwala też na bezpieczne i stabilne mocowanie w niej haków, śrub lub wbijanie gwoździ. To wszystko przekłada się na trwałość i bezpieczeństwo budowanych z niej konstrukcji, stoisk, ścianek wystawienniczych.

Płyta mfp® jest łatwa w obróbce. Wystarczą do tego standardowe narzędzia stolarskie. Można ją z łatwością ciąć uzyskując gładkie krawędzie, wiercić otwory, precyzyjnie frezować na niej ażurowe lub płaskie wzory: napisy, logotypy i temu podobne. Gładką powierzchnię mfp® można zależnie od potrzeb pozostawić w postaci naturalnej, polakierować, pomalować odpowiednimi farbami lub bejcami. Dzięki temu można tworzyć z niej bardzo różnorodne formy scenograficzne, dopasowane do potrzeb różnego rodzaju imprez i prezentacji różnorodnych eksponatów. Warto także podkreślić, że płyta mfp® jest materiałem trudno zapalnym, o klasie D-s1, d0. Przy konstrukcjach umieszczonych w budynkach użyteczności publicznej jest to bardzo ważna cecha, która pozwala na spełnienie wszelkich norm bezpieczeństwa, wymaganych w takich miejscach. Brak konieczności dodatkowej impregnacji przeciwzapalnej ułatwia też prace i zmniejsza ich koszty.

O praktycznych walorach mfp® i ich docenieniu przez polskich projektantów świadczą najlepiej oprawy wystaw zrealizowane przy ich wykorzystaniu m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Sztuki Współczesnej i Zachęcie w Warszawie, w Soho Factory, w Muzeum Narodowym w Krakowie, a także stoiska na licznych imprezach targowych, m. in. organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. 

Źródło: Pfleiderer

portal meblowy