Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

W Nowej Papierni we Wrocławiu powstało mieszkanie pokazowe dewelopera, gdzie poczuć można oryginalny klimat loftu.

Teoretycznie granica pomiędzy autentycznymi loftami a soft loftami jest jasna. Pierwsze powstają w budynkach, w których kiedyś działały fabryki lub magazyny (w Nowej Papierni będą to budynki A i B). Soft lofty natomiast to budowane od podstaw lokale, które wykończeniem nawiązują do loftów (budynek D – New Line). W praktyce różnica nie jest tak wyraźna. Stosując odpowiednie materiały wykończeniowe i trzymając się pewnych zasad przy urządzaniu, można upodobnić mieszkanie do loftu. Do wykończenia wnętrz wspólnych wrocławskiej Nowej Papierni zostały wykorzystane oryginalne elementy, m.in. XIX-wieczna cegła. Już to sprawia, że zarówno pofabryczne budynki, jak i New Line nawiązują do bogatej historii miejsca. Ważną cechą loftów i soft loftów jest ponadprzeciętna wysokość. Wysokość stropów w Nowej Papierni to nawet 4 m, a w przypadku New Line do 3,1 m.

– Mieszkańcy doceniają wysokie pomieszczenia. To powiększa przestrzeń, a wnętrza są dobrze doświetlone, można poczuć się swobodnie – mówi Małgorzata Chabzda, architekt wnętrz, która pomaga przyszłym mieszkańcom Nowej Papierni urządzać lofty i mieszkania New Line.

Prawdziwy loft czy soft loft to bardzo wdzięczne wnętrze. Pomieszczenia są przestronne i ascetyczne. Właściciele mieszkań Nowej Papierni rezygnują ze ścian działowych, otwierając pomieszczenia. Najczęściej wydzielają tylko sypialnię i oczywiście łazienkę. Raczej aneks zamiast tradycyjnej kuchni, z wyspą czy półwyspą na granicy z salonem. Cegła idealnie komponuje się z betonem – jedno przełamuje surowość drugiego. Prawie każdy mebel tutaj pasuje. Prosta, ale ogromna kanapa, kanciasty stół, modernistyczne krzesło albo minimalistyczne biurko, dywan w kubistyczne wzory albo drewniana podłoga – wszystko ze sobą współgra. Warto podkreślić cegłę i beton. Można to zrobić, stosując odpowiednie oświetlenie – stojące lampy, odpowiednie kinkiety, ale najlepszy efekt zrobi oświetlenie z posadzki.

Lofty Nowej Papierni są już gotowe, natomiast realizacja mieszkań New Line potrwa do końca marca 2015 r. Jeden z lokali został jednak wykończony i udostępniony do oglądania. Na żywo można się przekonać, jak się prezentuje mieszkanie w standardzie New Line. Do wykończenia zastosowano: jeden z kilkudziesięciu dostępnych wzorów podłogi, beton dekoracyjny, cegłę firmy Roben, meble BoConcept oraz meble i sprzęty kuchenne na bazie projektu i możliwości, jakie daje firma Duncan. Pokazowe mieszkanie charakteryzuje się stylem minimalistycznym. Z bielą i modną szarością kontrastuje czerwień cegły. Na ścianach dominuje beton dekoracyjny, równoważony jednak ciepłem ręcznie robionej cegły. Dla ceniących prywatność niebanalnym rozwiązaniem są szklane matowe drzwi - zamykają pomieszczenia, ale jednocześnie nie „kradną” przestrzeni. W nietypowym miejscu znalazła się kuchnia – na samym środku mieszkania. Minimalizm mebli i urządzeń zapewnia tutaj maksimum funkcjonalności.

Nowa Papiernia to mini osiedle loftowe na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Składa się z dwóch budynków po wybudowanej pod koniec XIX wieku fabryce papieru (tu powstały lofty) oraz nowego budynku New Line (powstają mieszkania w klimacie loftów).

W sobotę 7 lutego Nowa Papiernia zaprasza wszystkich zainteresowanych inwestycją na dzień otwarty. Będzie można obejrzeć zarówno lofty, jak i budynek New Line. Wybrane mieszkania będą dostępne w promocyjnych cenach – nawet 28,5 tys. taniej, a osoby, które do 20 lutego zdecydują się na zakup, otrzymają dodatkowo bon o wartości 5 tys. zł do salonu Max Fliz.

Źródło: Nowa Papiernia

portal meblowy