Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Aneksy mogą być równie funkcjonalne, co samodzielne kuchnie. Odpowiedni dobór okuć i akcesoriów meblowych może sprawić, że przestrzeń ta stanie się doskonałym miejscem do przyrządzania posiłków.

Dostosowanie formy mebli kuchennych do charakteru wnętrza, jest pierwszym krokiem w stworzeniu aneksu marzeń.

Nowoczesne rozwiązania, jak Finetta Flatfront lub Spinfront sprawią, że dosłownie zamkniemy bryłę kuchennej zabudowy. Gładkie, jednolite powierzchnie bardzo dobrze wpasują się w aranżację pokoju – wyjaśnia Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych z firmy Häfele. – Takie podejście do kuchennych mebli jest szczególnie popularne na zachodzie, ale coraz częściej spotkamy je także na rodzimym gruncie.

Równie istotne jest wygospodarowanie optymalnej ilości miejsca, potrzebnego do przygotowania posiłków. Pomóc w tym mogą tzw. blaty wysuwane. To rozwiązanie polegające na instalacji blatów na specjalnych prowadnicach, które znajdują się zwykle pod blatem stanowiącym stały element zabudowy. Wtedy, gdy tego potrzebujemy, możemy wysunąć blat w sposób taki, w jaki robimy to z szufladami. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń roboczą. Może ona okazać się nawet wygodniejsza od tej, oferowanej przez konwencjonalne, samodzielne kuchnie.

Wysuwane blaty sprawdzą się też wtedy, gdy gościmy większą liczbę osób. Z ich pomocą łatwo zamienimy aneks w domowy bar, na którym postawimy przekąski i napoje, bez zajmowania miejsca potrzebnego na przygotowanie poczęstunku – mówi Marcin Małecki.

Planując powiększenie przestrzeni roboczej, dobrze też zastanowić się nad wygodą korzystania z mebli oraz sposobem pomieszczenia niezbędnych przedmiotów. Pomogą funkcjonalne okucia, jak podnośniki frontów, zawiasy ze zintegrowanym hamulcem lub systemy półek wysuwnych do szafek narożnych.

Warto zwrócić uwagę na podnośniki serii Free, które sprawiają, że otwieranie szafek górnych jest lekkie i wygodne. Z kolei zawiasy ze zintegrowanym hamulcem zapobiegają trzaskaniu, przedłużając tym samym żywotność kuchennej zabudowy – tłumaczy Marcin Małecki. – Żaden aneks nie obędzie się bez dobrej szafki narożnej. Wyposażenie jej w system półek wysuwnych, jak Nuvola czy PowerSlide, a nawet obrotowych eco lub proarc, pozwala na swobodne składowanie oraz dostęp do niezbędnych naczyń i przedmiotów.

A jak zamontować system Finetta? Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Źródło i fot.: Häfele

portal meblowy