Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

W najnowszym bezpłatnym poradniku „Kuchenne Inspiracje” firma Hettich zebrała wszystkie najważniejsze trendy w zakresie kolorów, struktur i rozwiązań funkcjonalnych dotyczących meblowego designu.

Firma Hettich opracowała katalog „Kuchenne Inspiracje”, w którym zebrane zostały najciekawsze trendy, jakie dominowały na najważniejszych targach meblowych w Mediolanie i Kolonii.

Hettich to przede wszystkim ekspert w zakresie ergonomicznych i funkcjonalnych rozwiązań ukrytych we wnętrzu mebla, wiemy jednak jak ważny jest design i odpowiednie łączenie kolorów, struktur, tworzyw, by ostateczna, zewnętrzna forma mebla znalazła uznanie w oczach klienta – mówi Grzegorz Grzelak, dyrektor ds. sprzedaży Hettich Polska. – Dlatego przekazujemy polskim producentom mebli nasze spostrzeżenia, by ułatwić im projektowanie nowoczesnych mebli nie tylko dla polskich klientów.

„Kuchenne Inspiracje” to wydany w języku polskim przewodnik po najnowszych trendach w meblach kuchennych. Jakie materiały, kolory, formy i struktury będą obowiązywać w kolejnych sezonach? Niewątpliwie jest to drewno i jego imitacje, które coraz bardziej przypominają naturalny materiał nie tylko z wyglądu, ale i w dotyku. Nadal najbardziej popularnym gatunkiem jest dąb, który dzięki nowoczesnym sposobom uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych może być doskonale imitowany nie tylko odwzorowaniem rysunku, lecz także jego struktury. Niezwykłe efekty wizualne w meblach kuchennych można osiągnąć poprzez wprowadzenie akcentów kolorystycznych (najmodniejsze to zieleń, odcień szafranu, rdzawy) lub dzięki łączeniu różnorodnych powierzchni, takich jak drewno, szkło, beton, marmur czy stal. Najnowszym trendem – dostrzeżonym przez ekspertów Hettich odwiedzających targi w Mediolanie i Kolonii – jest łączenie ciemnego drewna z kolorem ciemnozielonym lub czarnym. W przypadku projektów kuchni minimalistycznych, nadal króluje biel, która jest jeszcze bardziej czysta, podkreślana nowoczesnym oświetleniem.

Projektanci mebli poszukują sposobów, by zabudowa kuchenna była jednorodna, tworzyła niemal monolit, a nie zlepek modułów szafkowych. To dlatego coraz bardziej popularne w meblach kuchennych stają się drzwi przesuwne, za którym kryją się już nie tylko półki czy szuflady, lecz także sprzęt AGD. Duże tafle frontów drzwi przesuwnych pozwalają nadać kuchni zupełnie nową architekturę i jednocześnie sprostać wymogom ergonomii i funkcjonalności. Amatorom tego trendu Hettich proponuje okucie do drzwi przesuwnych InLine XL. To pierwszy system do drzwi przesuwnych, który nie wymaga zastosowania uchwytów. 

Kuchnia przede wszystkim powinna być jednak dobrze przemyślana i doskonale zorganizowana. Dlatego Hettich w przygotowanym przez siebie katalogu „Kuchenne Inspiracje” nie tylko opisuje obowiązujące trendy wzornicze, ale podpowiada kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas projektowania i zakupu kuchni. Są to ergonomia, jakość, trwałość, lecz także inteligentne systemy pomagające użytkownikowi jeszcze lepiej poczuć się w swojej kuchni. Modny design nie spełni swojej funkcji, jeśli nie zostanie połączony z funkcjonalnym rozwiązaniem ukrytym w mechanizmach otwierania frontów czy szuflad. 

Zawiasy Sensys ze zintegrowanym cichym domykaniem czy szuflady ArciTech z systemem Push to open Silent, dzięki któremu szuflady wysuwają się automatycznie po naciśnięciu frontu, sprawiają że użytkowanie kuchni staje się niezwykle komfortowe i doskonale współgra z prestiżowym designem zabudowy – wyjaśnia Grzegorz Grzelak.

Broszura "Kuchenne Inspiracje" w języku polskim dostępna jest bezpłatnie tutaj.

Źródło i fot.: Hettich

 

portal meblowy