Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

W łazience można, a czasem trzeba, zrezygnować z wielu mebli, ale obowiązkowa pozostaje szafka pod umywalkę i to koniecznie z wygodnymi i bardzo praktycznymi szufladami.

Zabudowa systemu odpływu wody już nie sprawia problemów producentom mebli. Teraz każdy stolarz wie, że w łazience można z powodzeniem projektować wygodne szuflady pod umywalką, jednocześnie nie wadząc o syfon czy rury kanalizacyjne. Służą do tego specjalne systemy szuflad Hettich, które montuje się w korpusie szafki.

Szuflady Hettich serii InnoTech oraz ArciTech to propozycja, która gwarantuje szybki i dokładny montaż mebli nawet przez mniej doświadczonego stolarza, a do tego prosty system beznarzędziowej regulacji, aby fronty szuflad po zamknięciu tworzyły idealną płaszczyznę - mówi Robert Brzozowski, technical manager firmy Hettich Polska.

Szuflady InnoTech i ArciTech, w przeciwieństwie od innych propozycji rynkowych, zapewniają niezwykły komfort użytkowania, gdyż osadzone są na innowacyjnych, produkowanych w Niemczech prowadnicach.

Lekkie, ciche wysuwanie szuflady to prawdziwy luksus, a opcja systemu Push to open (naciśnij aby otworzyć - przyp. red.) sprawia, że front szuflady nie wymaga uchwytu i otworzy się samoistnie nawet po lekkim naciśnięciu biodrem lub kolanem, co jest szczególnie przydatne, gdy mamy mokre ręce lub świeżo polakierowane paznokcie - dodaje Robert Brzozowski.

Czasy, gdy na rynku były tylko białe meble łazienkowe już dawno odeszły do lamusa. Teraz nawet w łazience możemy otaczać się kolorami, strukturami i deseniami. Szczególnie modne są obecnie meble łazienkowe w dekorach imitujących drewno i kamień. Jeśli zatem projektujemy komodę pod umywalkę, warto wiedzieć, że obecnie możemy również dobrać kolor boku szuflady do stylu całej łazienki.

W najnowszym modelu szuflad ArciTech mamy niezwykle bogatą gamę modnych kolorów boków, nie tylko biały lecz także srebrny, szampański czy ciemny antracyt, które pięknie prezentują się po otwarciu szuflady - mówi Robert Brzozowski, który zapewnia że polscy stolarze mają obecnie dostęp do tych innowacyjnych produktów Hettich w wielu renomowanych hurtowniach w kraju a także w sprzedaży internetowej.

Szuflady można różnicować nie tylko kolorystycznie, lecz także pod względem zastosowanych materiałów wykończeniowych, co chętnie wykorzystują projektanci wnętrz.

Najmodniejszym obecnie trendem są podwyższone boki szuflad z zastosowaniem szkła, które dodają meblom lekkości i prestiżu - mówi Robert Brzozowski. – Takie zestawienie świetnie sprawdza się w meblach łazienkowych, jest bardzo estetyczne i higieniczne.

Co najczęściej przechowuje się w górnej szufladzie? Okazuje się, że nawet jeśli łazienka należy do pary, to górną szufladę wykorzystują głównie kobiety trzymając w niej kremy, kosmetyki do makijażu oraz grzebienie i szczotki. W dolnej szufladzie, która zazwyczaj jest głębsza, stoją szampony, płyny do kąpieli czy środki czystości. Ale obecnie, dzięki bardzo funkcjonalnym gotowym systemom organizacji szuflad Hettich można przechowywać tu także bardzo wygodne pojemniki na waciki czy gąbki.

Kosmetyki  muszą stać stabilnie, aby nie wylała się ich zawartość, dlatego w szufladach łazienkowych szczególnie ważne są organizery - mówi Robert Brzozowski. – Porządkują one wnętrze i ustabilizują kosmetyki a jak wiadomo porządek w łazience to kolejny powód do dobrego samopoczucia od samego rana.

Źródło i fot.: Hettich

portal meblowy