Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Firma Komandor wprowadziła nowy bazramowy system drzwi przesuwnych do szaf i garderób o nazwie Heliodor. Jest to unikalne rozwiązanie na skalę światową, dostępne na rynku meblarskim w Polsce.

System Heliodor to przede wszystkim nowoczesny design, cechuje się subtelnym wykończeniem, niewidocznymi ramami, którego drzwi otwierane i zamykane są za pomocą specjalnego domykacza Comfort Touch.

Obecne trendy na rynkach światowych w branży meblarskiej w dziedzinie szaf i drzwi przesuwnych to zabudowa drzwi z jak najmniej widocznym profilem – wyjaśnia Tomasz Świlczewski, dyrektor marketingu Komandor SA.Dzięki temu, że jesteśmy obecni w 38 krajach, na bieżąco weryfikujemy i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb rynkowych. Niewątpliwie system Heliodor, dostępny już w naszych salonach w Polsce, jest odpowiedzią na takie zapotrzebowania.

Cechą charakterystyczną systemu Heliodor jest to, że w drzwiach przesuwnych są niewidoczne profile lub otacza je cienka ramka dookoła. Dzięki zastosowaniu domykacza Comfort Touch – system Heliodor jest pierwszym systemem drzwi przesuwnych z mechanizmem „naciśnij i otwórz”. Takie rozwiązanie gwarantuje funkcjonalny charakter i jednocześnie nadaje nowoczesny i designerski wygląd wnętrzu. System Heliodor dostępny jest w dwóch kolorach profili: anoda naturalna i anoda szampańska, a jego charakterystyczną cechą są wąskie ramy.

Jego zastosowanie w drzwiach nada delikatności frontom szaf i pozwoli wydobyć rysunek drewna, słoje w płycie  czy szklane refleksy w ich wypełnieniach. Dzięki temu szafa będzie teraz nie tylko meblem czy bryłą, ale także dyskretnym i nienarzucającym się akcentem, który mimo wszystko będzie decydował o klimacie pomieszczenia – dodaje Monika Szczęsny, projektantka z firmy Komandor.

W tym systemie dostępne są profile do wypełnień szklanych o grubości 4 mm oraz wypełnień z płyty o grubości 10 mm. Największą zaletą tego systemu jest to, że umożliwia zastosowanie dużych powierzchni płyt bez podziałów, bez aluminiowych ramek. Jest to system, w którym wypełnienie np. płyta lub szkło może być naklejane na aluminiową ramę stanowiącą konstrukcję drzwi. Takie rozwiązanie sprawia, że od frontu drzwi wyglądają jak bezramowe, a wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Atrakcyjność zabudowy w systemie Heliodor podnoszą również dodatkowe funkcje takie jak samoistne i intuicyjne domykanie. Dlatego istotną cechą systemu jest możliwość montażu domykacza Comfort Touch, który po lekkim naciśnięciu na drzwi odsuwa je od ścianki bocznej na 2 centymetry tak, aby w powstałą szczelinę włożyć dłoń i przesunąć drzwi. Tak więc skrajne drzwi wykonane w systemie Heliodor koniecznie powinny być wyposażone w domykacz Comfort Touch.

Zalety domykacza Comfort Touch:

- jest to jednocześnie prowadnik i cichy domykacz z funkcją otwierania po lekkim nacisku na powierzchnię drzwi,

- korpus domykacza jest niewidoczny po otwarciu drzwi, gdyż jest montowany na drzwiach a nie na torze,

- bardzo łatwy montaż, gdyż w torze górnym jest przykręcany tylko chwytak domykacza.

Parametry szaf i drzwi przesuwnych w systemie Heliodor:

- maksymalna wysokość drzwi 2750 mm,

- maksymalna szerokość drzwi 1500 mm,

- w drzwiach można stosować wypełnienia o grubości 4 mm (szyba) i 10 mm (płyta).

Źródło i fot.: Komandor

portal meblowy