Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Drewnianą podłogą ułożoną we wzór jodły francuskiej zachwycili się już w XVI wieku królowie i arystokraci francuscy. Dziś wraca na salony w nowoczesnym wydaniu – gotowej podłogi dwuwarstwowej oferowanej przez Jawor-Parkiet.

Niepowtarzalny urok krainy Loary potwierdzi każdy, kto odwiedził choć kilka z kilkuset monumentalnych zamków wznoszących się na zaledwie 200 km jednego z najpiękniejszych regionów Francji. Zespół pałacowy w Luwrze czy rezydencje królów francuskich do dziś słyną ze swego bogatego stylu i stanowią miejsce wycieczek turystów z całego świata. Wspólny mianownik dla tych wnętrz stanowią misternie układane drewniane podłogi. To one były inspiracją dla firmy Jawor-Parkiet do stworzenia linii Chevron – eleganckiej, ale i funkcjonalnej podłogi o wzorze jodły francuskiej.

FertigDeska i FertigParkiet Chevron to jedyna tego rodzaju gotowa podłoga –  poszczególne klepki zostały przycięte na krótszych bokach pod kątem 45º tworząc kształt grotu strzały. Docięcie klepek na etapie produkcji umożliwia znaczne skrócenie procesu montażu, który dotychczas był bardzo czasochłonny, ogranicza także straty materiału i związane z tym koszty. Gwarantuje też najwyższą jakość ułożenia skomplikowanego wzoru, którą trudno było uzyskać przycinając osobno każdy element. W odróżnieniu od jodły francuskiej montowanej tradycyjną metodą podłoga ta po ułożeniu nie wymaga już cyklinowania, szpachlowania oraz lakierowania.

Klient może zdecydować się na podłogę z każdego rodzaju drewna (dębową, jesionową lub egzotyczną), bieloną lub przyciemnianą, jednocześnie indywidualnie dobierając sposób wykończenia. Produkt ten jest także dostępny w nowym kolorze Alabastro nawiązującym do barwy surowego dębu. FertigDeska i FertigParkiet z linii Chevron, tak jak pozostałe produkty firmy, są zabezpieczane siedmioma warstwami lakieru UV lub trzema naturalnego olejowosku jeszcze na etapie produkcji. Podłoga może zostać poddana procesowi szczotkowania, czyli postarzania powierzchni, oraz czterostronnego fazowania. Za sprawą dwuwarstwowej konstrukcji może być stosowana na ogrzewaniu podłogowym. W dużych pomieszczeniach warto zdecydować się na wybór deski, natomiast FertigParkiet Chevron optycznie powiększy mniejsze wnętrza.

***

Wzór jodły Chevron wywodzi się z dworu Franciszka I Walezjusza, panującego we Francji w XVI w. Franciszek I zasłynął m.in. dbałością o rozwój francuskiej kultury – z jego inicjatywy zbudowano szereg wspaniałych zamków nad Loarą, rozbudował Luwr, finansował biblioteki. Jodłą francuską zachwycali się możni władcy z racji trudności jej wykonania i oryginalnego efektu końcowego.

Źródło i fot.: Jawor-Parkiet

portal meblowy