Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Deski elewacyjne z drewna meranti w ciepłej tonacji czerwieni są atrakcyjną propozycją chroniącą budynek przed wilgocią oraz zmniejszającą utratę ciepła.

Egzotyczne meranti wyróżnia się spośród innych gatunków drewna energetyczną barwą przechodzącą od ciepłego brązu aż do czerwieni. Ożywiający kolor szczególnie efektownie prezentuje się w nowoczesnym budownictwie bazującym na odważnych połączeniach i kontrastach. W zestawieniu z surowością betonu i chłodem stali sprawia, że minimalistyczna kompozycja staje się lżejsza i zyskuje przyjazny charakter. Drewno to ma bardzo delikatne usłojenie, przez co z pewnej odległości sprawia wrażenie jednolitej struktury. Mimo to płaszczyzna utworzona z desek meranti tworzy ciekawy wzór za sprawą szerokiej rozpiętości tonalnej. Wykończenie fasady ze szlachetnym drewnem meranti podnosi prestiż zabudowy i podkreśla jej oryginalny styl. Rozwiązanie to sprawdzi się w jednorodzinnych domkach na przedmieściach, eleganckich miejskich osiedlach mieszkaniowych, nowoczesnych hotelach, czy biurowcach. To uniwersalne i modne rozwiązanie, które nawet niepozornej budowli nada nowe, intrygujące oblicze.

Drewno egzotycznych gatunków wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, które czynią je doskonałym materiałem do stosowania na zewnątrz budynku. Pochodzące z Azji meranti posiada wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowane jako pokrycie elewacji skutecznie chroni budynek przed wilgocią oraz zmniejsza utratę ciepła, dzięki czemu pomieszczenia mają zapewniony komfortowy mikroklimat. Istotną zaletą drewnianej okładziny fasady jest izolacyjność akustyczna, która znacznie ogranicza docieranie hałasów do wnętrza obiektu. Aby elewacja z drewna meranti zachowała swój atrakcyjny wygląd na wiele lat, należy odpowiednio o nią zadbać. Nie jest to uciążliwe, gdyż wystarczy jedynie raz na kilka lat zakonserwować ją odpowiednimi środkami – mogą to być lazury impregnacyjne, oleje lub impregnaty do drewna.

Źródło i fot.: DLH Poland

portal meblowy