Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Producent maszyn specjalnych - firma Wintersteiger, zaprezentuje na targach LIGNA dwie innowacje, które zostaną pokazane po raz pierwszy na świecie.

Najważniejsze światowe targi branży leśnictwa i przemysłu drzewnego LIGNA w Hanowerze, które w tym roku odbędą się w dniach 11-15 maja, to odpowiednia scena dla obu światowych premier. Jedną z nich będzie nowa cienkotnąca piła taśmowa DSB Compact 310, maszyna stanowiąca propozycję firmy Wintersteiger dla początkujących użytkowników precyzyjnej technologii cienkotnącej. Drugim nowym produktem jest brzeszczot taśmowy Banso X-Cut. Brzeszczot taśmowy o szerokości 27 - 55 mm przekonuje o wiele wyższą żywotnością eksploatacyjną w porównaniu z hartowanymi piłami zębatymi, zapewniającą olbrzymi wzrost wydajności.

Wintersteiger prezentuje pełny zakres swoich produktów i świadczeń jako oferent kompletnych systemów obejmujących maszynę, narzędzia i wiedzę technologiczną. W dziedzinie naprawy powierzchniowej drewna firma przedstawia rodzinę produktów TRC, obejmującą całkowicie zautomatyzowany system TRC 3000+ oraz model TRC-M Easy, przeznaczony dla początkujących użytkowników. Cienkotnące piły taśmowe reprezentowane są przez modele DSB Twinhead NG XM oraz DSB Singlehead 660. Z rodziny traków cienkotnących Wintersteiger prezentuje maszynę DSG Notum. Program uzupełniają samodzielnie projektowane i wytwarzane brzeszczoty z węglików spiekanych i brzeszczoty z materiału Stellite®. Należąca do koncernu Wintersteiger spółka VAP, specjalista w dziedzinie automatyzacji systemów, przedstawi informacje o indywidualnych rozwiązaniach systemowych zgodnych z konkretnymi wymaganiami klientów.

***

Do klientów austriackiej firmy Wintersteiger należą przedsiębiorstwa produkujące parkiety, okna i drzwi, płyty warstwowe, ołówki i kołki, instrumenty muzyczne oraz firmy z wielu innych branż. Oferta produktów obejmuje traki cienkotnące i cienkotnące piły taśmowe włącznie z urządzeniami do obróbki wstępnej i końcowej, ostrzarkami, brzeszczotami ze stopów metali twardych i Stellitu® oraz technologiami klejenia i łączenia wciskowego. Od chwili nabycia większościowego pakietu udziałów w spółce VAP Gruber Automations GmbH w listopadzie 2012 instalacje „Timber Repair & Cosmetics“ do półautomatycznej i całkowicie zautomatyzowanej naprawy powierzchni drewna stanowią część oferty firmy Wintersteiger.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego pracę jednej z popularniejszych maszyn Wintersteiger DSB Singlehead:

Źródło: Wintersteiger

portal meblowy