Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Drewno i okleina naturalna – to tylko niektóre materiały, z których powstają zgrabne szafki nocne stanowiące obecną ofertę rynkową – obok nich występuje także szkło lacobel, tkanina lub skóra ekologiczna.

Zaczynamy przegląd od pięknej szafki z kolekcji Szmaragd. Mebel jak najbardziej współczesny, ma coś z uroku tych z epoki. Bogata forma, gięte linie, zdobienia, frezy są dalekim wspomnieniem pełnego przepychu, wiktoriańskiego stylu. Do szafki Szmaragd w kolorze cherry z pewnością pasuje szerokie łoże ozdobione udrapowanymi tkaninami i poduchami w złocisto-zielone desenie.

Zbliżamy się do klasyki – reprezentuje ją mebel z kolekcji Lazuryt z frontem z litego drewna. Elegancko wyprofilowana, z charakterystycznym, podwójnie frezowanym blatem posiada dodatkowy element – tylny panel, który razem ze szczytem górnym łóżka tworzy ciekawą aranżację. Na szafce Lazuryt w wybarwieniu kasztan lub czereśnia antyczna doskonale zaprezentuje się lampa w stylu lata dwudzieste, lata trzydzieste. 

Szafki nowoczesne zachwycają różnorodnością wzorów i kolorów. Te wolnostojące, o sześciennym kształcie jak urocza Rossano z funkcjonalną półeczką – wnęką, albo prawo i lewostronna Maganda z drzwiczkami otwierającymi się pod lekkim naciskiem palców (push to open) wyróżniają się prostotą i gładkimi powierzchniami. Drewno dębowe i naturalna okleina to ich jedyna i zupełnie wystarczająca dekoracja. Bardziej awangardowe jak Corino i Flamenco są przykładami starannie przemyślanej koncepcji mebla. W projektach brył na równych prawach współistnieją: wzornictwo, materiał, rozwiązania techniczne i kolorystyka. Ustawione po dwu stronach łóżka doskonale podkreślają barwne elementy w dwukolorowych zestawach nowoczesnych mebli do sypialni, niejako układając geometryczny wzór. Fronty lakierowane na wysoki połysk (Flamenco), miękka tkanina obiciowa (Corino), dodatkowe półeczki, szuflady z cichym domykiem to cechy charakterystyczne i niewątpliwie dodatkowe atuty mebli. Interesującym modelem szafki nocnej jest Verano - pojemna, trójdzielna, ze szklanym blatem. W środkowej części mieści się szuflada o licu pokrytym czarną lub waniliową eko skórą w geometryczny wzór. Materiał ten w kolorze wanilii i czerni ładnie koresponduje z wybarwieniem orzecha antycznego.

W artykule wykorzystano wzory i zdjęcia szafek nocnych z oferty firmy Mebin.

portal meblowy