Tutaj Twoja Reklama

Błąd: Mysqli statement execute error : Prepared statement needs to be re-prepared
Błąd: QUERY: SELECT `mcms_v_news_related`.`repk`, `mcms_v_news_related`.`paid`, `mcms_v_news_related`.`nwpk`, `mcms_v_news_related`.`reitem`, `mcms_v_news_related`.`id`, `mcms_v_news_related`.`date`, `mcms_v_news_related`.`name`, `mcms_v_news_related`.`nwstan`, `mcms_v_news_related`.`picture` FROM `mcms_v_news_related` WHERE (!(restan & 1)) AND (`paid` = 353) ORDER BY `reitem` ASC, `date` DESC, `nwitem` ASC, `name` ASC

HD PROJECTS

Co może łączyć drukarkę 3D, piekarnik, autobus i nożyczki? Zdaniem jury konkursu TOP DESIGN award 2015, nagrody przyznawanej podczas targów arena DESIGN w Poznaniu, wszystkie te rzeczy mają wspólny mianownik w postaci wysmakowanego i ciekawego designu.

W kategorii „Nauka, medycyna, przemysł”, jury pod kierownictwem Marka Adamczewskiego, nagrodziło drukarkę 3D Zortrax M200, zaprojektowaną przez Rafała Tomasiaka i Marcina Olchanowskiego. W finale konkursu nagrodzono 10 produktów, które wyróżniają się nie tylko wzornictwem, ale również ergonomią, bezpieczeństwem, innowacyjnością oraz ciekawą formą. Były to m.in. autobus Solaris Urbino, nożyczki Renomed, Motion Sensor Fibar Group czy fotel NU.

Zdobycie takiego wyróżnienia cieszy nas podwójnie – powiedział Rafał Tomasiak, CEO Zortrax i jeden z projektantów drukarki. – Nasz produkt pomaga designerom i architektom w ich codziennej pracy, pozwalając szybko i niewielkim kosztem wizualizować w 3D i prototypować pomysły, które przychodzą im do głowy. Cieszę się, że mogą przy tym pracować z urządzeniem, które wyróżnia się nie tylko jakością i wydajnością, ale również formą. Zwłaszcza, że wielu producentów drukarek 3D nie przykłada dużej roli do designu urządzeń, traktując je jedynie jak maszyny przemysłowe, a wręcz część drukarek sprzedawanych jest jako zestawy do samodzielnego montażu. W takim modelu oczywiście trudniej o ciekawą formę.

Celem konkursu jest promocja doskonałego wzornictwa na europejskim poziomie. Wyróżnienie prestiżowym znakiem TOP DESIGN award stanowi potwierdzenie wybitnej jakości wzorniczej. Oceny zgłoszonych produktów dokonuje niezależne jury, złożone z wybitnych międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu. W 2015 r. konkurs TOP DESIGN award odbył się po raz 7.

***

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku). Rozwiązanie to skutkuje wysoką niezawodnością oraz możliwością pełnej kontroli nad procesem wydruku. Produkty Zortrax pozwalają tworzyć funkcjonalne prototypy, modele i projekty, co skraca czas oraz obniża koszty wielu procesów biznesowych. Systemy druku 3D Zortrax mogą być stosowane przez firmy różnej wielkości, od dużych zakładów po małe i średnie przedsiębiorstwa, a nawet jednoosobowe pracownie. Rozwiązania Zortrax rozwijane są od 2011 r. i spotykają się z uznaniem na całym świecie. Zortrax był też pierwszym polskim projektem w serwisie crowdufundingowym Kickstarter, który zakończył się sukcesem. Obecnie firma zatrudnia ponad 120 pracowników w kraju i na świecie, współpracuje z wieloma resellerami a także posiada pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie salon druku 3D – Zortrax Store w Krakowie. 

Źródło: Zortrax

portal meblowy