Tutaj Twoja Reklama

HD PROJECTS

Firma Interprint może uznać tegoroczne poznańskie targi meblowe za udane: na bardzo wielu stoiskach pojawiły się jej propozycje dekorów – zarówno te już znane, jak i nowości. Te najbardziej popularne określają meblarskie trendy na nadchodzący rok.

O propozycjach polskich producentów mebli możemy powiedzieć, że pod względem kolorystyki oraz wybieranych dekorów reprezentują zdecydowanie aktualne światowe trendy – mówi Sylwia Lasota z firmy Interprint podsumowując tegoroczną edycję targów Meble Polska w Poznaniu. – To przełożyło się na duże zainteresowanie naszymi nowymi wzorami i ich obecność na wielu targowych stoiskach.

W grupie dekorów drewnopodobnych prym wiodły orzechy i dęby (np. Nelson i Beaumont Oak).

Odwzorowania tych gatunków drewna są obecnie niezwykle modne, bo to ponadczasowe meblarskie klasyki, a tego rodzaju propozycji poszukują klienci – komentuje Sylwia Lasota. – Tę tendencję pokazuje także popularność naszego dekoru Iconic – inspirowanego drewnem buku. Bukowe meble przez wiele sezonów królowały w europejskich i polskich domach – my potrafiliśmy nadać bukowemu drewnu nowoczesny charakter i przywrócić mu zasłużoną pozycję wzorniczej ikony. Nic dziwnego, że na jego zastosowanie w swoich nowych kolekcjach zdecydowało się kilkanaście czołowych polskich firm.

Wędrując przez targowe stoiska łatwo można było zauważyć także meble wykonane przy wykorzystaniu dekorów z kolekcji „Materials we love. Concept by Zięta & Kuchciński.” Ten wspólny projekt firm Pfleiderer i Interprint został znakomicie przyjęty przez producentów mebli.

Wzory inspirowane betonem pojawiają się coraz częściej, przede wszystkim na blatach, ale także na płytach laminowanych – wyjaśnia Sylwia Lasota. – Są niezwykle modne, co znajduje swoje odbicie nie tylko w sferze mebli, ale także innych materiałów wykończeniowych stosowanych we wnętrzach, takich jak okładziny ceramiczne, farby, tynki strukturalne, tapety, laminaty. Nic dziwnego zatem, że wzory z linii Smooth Concrete cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ogromny potencjał rynkowy ma też Real Walnut – ten dekor orzechowy sprawdzi się na każdym rodzaju mebli – od kuchennych po biurowe. Jest uniwersalny, elegancki, znakomicie komponuje się z innymi dekorami. Naszym zdaniem może być hitem przez kilka nadchodzących sezonów.

Oczywiście wyżej wymienione propozycje nie wyczerpywały wszystkich wzorów Interprint, które pojawiły się na tegorocznych targach i które będą określały jakie meble będą modne w najbliższym sezonie.

– Klienci poszukują ciekawych, wyrazistych dekorów, takich jak Rockpile. Wielu zwolenników ma wzór White Washed Wood czy Ida – utrzymane w stylu rustykalnym, które wykorzystywane są często do mebli dziecięcych i młodzieżowych. To, że nasza oferta dekorów jest szeroka i różnorodna pozwala nam zaspokoić wszelkie potrzeby producentów mebli – podsumowuje Sylwia Lasota.

Źródło i fot.: Interprint

portal meblowy